Отборът на Сасуоло постигна домакинска победа с 3:1 над Болоня

...

Сасуоло най-после успя да победи Болоня

Отборът на Сасуоло реализира домакинска победа с 3:1 над Болоня в първия мач от 12-ия кръг на Серия “А”.

В 34-ата минута Филип Джуричич с акробатично осъществяване подаде на Франческо Капуто, чийто удар вратарят Лукаш Скорупски не съумя да избави. В 68-ата минута Жереми Бога надбяга противниковата отбрана и съумя да удвои преднината на домакините. Едва две минути по-късно Рикардо Орсолини понижи изоставането на гостите с добавка след избито центриране на Ладислав Крейчи. В 75-ата обаче Капуто реализира отличен пробив и с мощен шут оформи крайното 3:1. В 77-ата минута Орсолини за повторно в мача се разписа, само че попадението му не беше зачетено поради засада.
FINALE | #SassuoloBologna 3-1

Grande vittoria neroverde al #MapeiStadium!!!!!! #ForzaSasol pic.twitter.com/nb2J2vhINP
— U.S. Sassuolo (@SassuoloUS) 8 ноември 2019 година Така Сасуоло прекъсна серията си от седем следващи мача без триумф против този съперник, изкачвайки се на 11-ата позиция в класирането с актив от 13 точки. Болоня пък е на 14-ото място с една по-малко. Серия А 12 кръг, петък 8 ноември  Сасуоло 3:1краен резулат  Болоня