Отборът на Ред Бул победи Олимпик Марсилия с 1:0 в

...

Ред Бул излъга Олимпик Марсилия в Залцбург

Отборът на Ред Бул победи Олимпик Марсилия с 1:0 в Залцбург в дуел от втория кръг на предварителна група I. Френският отбор излезе с куп запаси на стадион " Ред Бул Арена ", като огромните отсъстващи в състава бяха Манданда и Димитри Пайе, както и Амави.

Двубоят вървеше към 0:0, когато в 73-ата минута Мунас Бадур вкара единственото попадение, оказало се победно за австрийците и постави завършек на серията от три мача без позволен гол на Олимпик. Французите също имаха своите моменти, като Товен нацели греда в 62-ата минута.

В другия мач от група I турския Коняспор победи вкъщи португалския Витория Гимараеш с 2:1. Муса Араз откри за домакините в 24-ата минута, а малко след почивката Дени Милошевич удвои. Четвърт час преди края Паоло Уртадо понижи, само че за повече гостите нямаха сили.
Временно класиране:

1. Ред Бул - 4 точки
2. Коняспор - 3
3. Олимпик Марсилия - 3
4. Витория Гимараеш - 1 Лига Европа 2 кръг, четвъртък 28 септември  Ред Бул Залцбург 1:0краен резулат  Олимпик Марсилия