Отборът на победи с 3:1 като домакин в двубой от

...

Страсбург надви Монпелие след обрат, Монако с убедителен успех

Отборът на победи с 3:1 като хазаин в дуел от 21-вия кръг на шампионата на по футбол. С триумфа Страсбург натрупа 32 точки на седмото място във краткотрайното класиране, а Монпелие е осми с 31 точки в актива си. Лидер в 1 е отборът на Пари с 50 точки. даде задатък на гостите за 1:0 в 11-ата минута на дуела откакто бе изведен чудесно от. Монпелие обаче остана с човек по-малко в 66-ата минута на срещата. Влезлият като запаса единствено шест минути по-рано 19-годишен Елие Уахи получи пряк червен картон. Домакините се възползваха от численото си предимство и обърнаха развоя на мача с три попадения. В 77-ата минута изравни за 1:1 откакто получи прекрасен пас от. Именно 28-годишният полузащитник вкара втория гол за Страсбург. Томасон бе прецизен 84-тата минута отблизо разстояние за 2:1, а две минути по-късно оформи крайното 3:1 за домакините.