Отборът на Пари Сен Жермен направи поредната си крачка към

...

Няма Неймар, няма Кавани, няма Мбапе… няма проблеми за ПСЖ

Отборът на Пари Сен Жермен направи следващата си крачка към купата на Франция. Парижани победиха с 2:0 като посетител Троа в мач от 28-ия кръг на Лига 1. Наставникът на ПСЖ Унай Емери даде отмора на доста от титулярите си предвид на идния мач от Шампионската лига против Реал Мадрид. Домакините бяха без Килиан Мбапе, Единсон Кавани, Марко Верати и Маркиньос. Голямата звезда на отбора Неймар пък е тежко контузен и ще отсъства от терените няколко месеца. Въпреки огромните промени в състава ПСЖ не срещна огромни проблеми със противника.

Все отново преди почивката не паднаха попадения, само че незабавно след подновяването на играта Анхел ди Мария откри резултата. Аржентинецът бе изведен на чиста позиция от Юлиан Дракслер и технично копна топката над вратаря Ервин Зелазни. В 77-ата минута пък младият Кристофър Нкюнкю удвои, като получи топката в наказателното поле и откакто финитриа бранител удвои.

По този метод ПСЖ резервира преднината си от 14 точки на върха и официализирането на купата наподобява единствено условност. По всяка възможност ПСЖ ще стане първенец още при започване на месец април. Троа от своя страна продължава борбата за оцеляване и сега е на 18-о място с 28 точки. Лига 1 28 кръг, събота 3 март  Троа 0:2краен резулат  Пари Сен Жермен