Отборът на Нефтохимик 2010 започна с драматична победа във финалната

...

Нефтохимик 2010 поведе на Хебър във финалната серия за титлата в НВЛ

Отборът на Нефтохимик 2010 стартира с трагична победа във финалната серия в мъжкото състезание по волейбол. Бургазлии се постановиха извънредно мъчно с 3:2 (20:25, 31:29, 26:28, 29:27, 19:17) вкъщи против Хебър и водят в плейофите за купата с 1:0 триумфа. Възпитаниците на Атанас Петров състав реализираха съдбоносен поврат, откакто изоставаха с 0:1 и 1:2 и съумяха да спасят четири мачбола.

" Тигрите " имаха задатък от 11:8 в първата част, само че позволиха равнене при 14:14, с цел да завоюват с крайното 25:20 след сполучлива офанзива на някогашния национал Тодор Алексиев.

Вторият гейм се разви извънредно трагично. Първоначално бургазлии изпуснаха преднина от 19:16, само че съумяха да изравнят при 31:29 при несполучливо нахлуване на Джулио Саби.

Малко по-късно обстановката беше сходна, само че в интерес на гостите от Пазарджик. Те пропиляха задатъка си от 16:13, само че съумяха да си върнат водачеството в дуела след 28:26 след сполучлива игра на обсада на Саби.

Драматичните разигравания в четвъртата част взеха връх, а Хебър пропусна четири мачбола и преднина от 24:20 при начален удар на резервата Мариян Наков, с цел да разреши на домакините да създадат поврат до 29:27 след неточност в офанзива Джулио Саби.

В тайбрека гостуващият тим направи 3:0 и 7:5 в своя изгода, само че се стигна до тъждество 8:8, а Нефтохимик 2010 поведе за 13:10, само че Хебър съумя да изравни до 14:14. Бургазлии се възползваха от шестия си мачбол и завършиха срещата след ас на Красимир Георгиев при 19:17 след повече от три часа в зала " Младост ".

" Свикнахме да вършим драми. Пребориха се момчетата против мощен тим и демонстрираха темперамент. Когато ни повеждаха, отново имаше усмивки в нашето поле. Тези, които влязоха от пейката, обърнаха мача с началния си удар. Иван Станев доигра мача с огромни болки. Дано го възстановим за утрешния дуел. Във втория мач ще ни бъде много мъчно, само че момчетата ще съумеят да превъзмогнат това ", съобщи треньорът на спечелилите Атанас Петров.

Матей Михайлович означи 26 точки в интерес на домакините, а съотбрникът му Калоян Балабанов добави още 17 точки.

Джулио Саби от Хебър беше най-резултатен в дуела с 32 точки. Тодор Алексиев означи още 21 точки за " тигрите ".

Втората среща сред двата отбора е в сряда още веднъж в Бургас.