Отборът на Наполи не допусна изненада и постигна победа с

...

Наполи с комфортен успех над СПАЛ

Отборът на Наполи не позволи изненада и реализира победа с 3:1 над СПАЛ 2013 в семейството си от 28-ия кръг на Серия “А”. Това е пети следващ триумф за неаполитанците във всички шампионати.

Фаворитът в мача поведе още в 4-ата минута, когато Дрис Мертенс елегантно трансферира противниковия вратар. В 29-ата капитанът на отбора Лоренцо Инсиние нацели страничната греда с отдалечен шут, а едвам секунди по-късно Андреа Петаня изравни за гостите. Равенството обаче не се задържа задълго, защото Хосе Кайехон се разписа в 36-ата минута. В добавеното време на първата част Инсиние още веднъж нямаше шанс, защото негов гол беше анулиран заради засада. Все отново “партенопеите” стигнаха до трето попадение в мача в 78-ата минута, когато Амин Юнес беше прецизен с първото си допиране в мача, възползвайки се от центриране на Фабиан Руис.
That's our 5th win in a row and our 7th in our last 8 @SerieA_EN matches! pic.twitter.com/j1OpGESIL7
— Official SSC Napoli (@en_sscnapoli) June 28, 2020 Така Наполи остава на шестата позиция в класирането, само че към този момент с 45 точки, до момента в който СПАЛ е на дъното с 18 пункта, отстъпвайки по голова разлика на предпоследния Бреша.
Napoli are now unbeaten in 9 games in all competitions, recording 7 wins and 2 draws. In our last 13 matches, we've won 10, drawn 2 and lost just 1
— Official SSC Napoli (@en_sscnapoli) June 28, 2020 Серия А 28 кръг, неделя 28 юни  Наполи 3:1краен резулат  СПАЛ 2013