Отборът на Монтана загуби и втората си среща с ПАОК

...

Монтана не успя и при втория си опит срещу ПАОК /снимки/

Отборът на " Монтана " загуби и втората си среща с ПАОК от 1/16 финалите на шампионата „ Чалъндж Къп “.
След 0:3 (-19, -15, -16) в Солун възпитаниците на треньора Даниел Пеев отстъпиха с 1:3 (-20, -16, 23, 20) и на реванша в зала „ Младост “  и завършиха присъединяване си в третия по мощ клубен шампионат в Европа. Двубоят бе посетен от рекордните за сезона над 400 фенове, като дълги опашки за билети се извиха в минутите преди началото му.
Надеждата на домакините бе обвързвана със завръщането в игра на опитният Теодор Тодоров, който пропусна първия мач поради травма. 208-сантиметровият център бе единствено на две тренирировки и не съумя да помогне на родния си отбор.
Гостите несъмнено бяха и по-класният противник и с лекост взеха първите два гейма. Отпускане в третия разреши на " Монтана " да го завоюва, само че в четвъртия гърците още веднъж бяха на равнище.
Димитър Калчев и влезлият като запаса Любослав Симеонов означиха по 9 точки за домакините.
Над всички в състава на ПАОК с 25 точки (7 аса и 55% успеваемост в атака) бе белгиецът Брам Ван Ден Дриес.

" Монтана " - ПАОК (Солун) 1:3 (20-25, 16-25, 25-23, 20-25)

" Монтана ":Радослав Попов-кап. 5, Филип Палгут 2, Димитър Калчев 9, Теодор Тодоров 6, Мирослав Градинаров 3, Мартин Кръстев 8 (Любослав Симеонов 9, Денсислав Бърдаров 9, Георги Елчинов 7, Павел Душков 2, Стефан Узунов 2, Мартин Божилов-либеро). Треньор: Даниел Пеев.

ПАОК:Дейвид Коста 13, Крис Джорна 6, Брет Уолш 4, Теодорос Вулкидис 2, Александрос  Раптис 19, Брам ван ден Дрийс 25 (Сотириос Сотиру 4, Анастасиус Гатсис 2, Йоанис Такоридис 2, Менелай Кокинакис-либеро). Треньор:  Йошко Миленкоски.

Съдии:Никола Козич, Вячеслав Прозоров.

Зала:„ Младост “-400 фенове.
Източник: bulnews.bg