Отборът на МОЛ Фехервар изненадващо трудно се добра до 3-ия

...

Фехервар трудно пребори малтийци

Отборът на МОЛ Фехервар изненадващо мъчно се добра до 3-ия прелиминарен кръг на Лига Европа. Унгарците реализираха минимална победа 1:0 в гостуването си на малтийския Хибърниънс от 2-ия прелиминарен кръг.

Единственият гол в мача падна в 61-ата минута. Тогава при центриране от корнер Стопира продължи с глава към Бобан Николов, който от близко засече кълбото в мрежата за 0:1.

В 84-ата минута на мача в игра за гостите се появи някогашният нападател на ЦСКА-София Евандро, само че той не остави особена диря, като се изключи че получи жълт картон.

Домакините пък приключиха мача в понижен състав, откакто в добавеното време нигерийският халф Шодия си изкара пряк червен картон.

Така МОЛ Фехервар се класира за 3-ия прелиминарен кръг на Лига Европа, където го чака среща със Сервет или Реймс.