Отборът на Локомотив Пловдив се върна на победния път, след

...

Впечатляващ Локо Пловдив отказа неузнаваем ЦСКА от титлата

Отборът на Локомотив Пловдив се върна на победния път, откакто се разправи с ЦСКА и го надделя с във втория дуел от петъчната стратегия на последния постоянен 26-и кръг в родната efbet Лига. Райън Бидунга откри в 16-ата, а Бирсент Карагарен удвои в 52-ата минута след превъзходен удар, което се оказа и последното попадение в срещата.

/ /

Срещата стартира с опит за напън от страна на гостите, които отпраиха и първия удар към една от двете порти. Това стори Георги Йомов в третата минута, който получи отдясно в наказателото поле, само че топката мина около лявата греда на Илко Пиргов.

Постепенно Локомотив изравни играта и съумя да открие резултата с първия си удар в мача. В 16-ата минута Парвиз Умарбаев центрира от свободен удар в наказателното поле, където Райън Бидунга беше оставен напълно самичък и с глава нанесе прецизен удар и не остави шансове на Густаво Бусато - 1:0.

Попадението даде подтик на домакините, които можеха да удвоят пет минути по-късно. Петър Витанов беше изведен отляво на фланга и от аутлинията комбинира с капитана Димитър Илиев, който стреля без закъснение, само че този път Бусато мазета.

ЦСКА сътвори първата си действителна голова обстановка в 29-ата минута, когато Федерико Варела напредна в половината на Локомотив и раздаде надясно за Йомов, който пък центрира в наказателното поле. Там, към точката за дузпа, Жорди Кайседо се извиси и стреля с глава, само че неопределено около вратата.

В 37-ата минута пловдивчани реализираха доста рискова офанзива отляво, като Йосип Томашевич стигна до аутлинията на границата на дребния пеналт и опитва подаване по земя, само че Томас Лам почисти с шпагат.

На почивката беше осъществена промяна в състава на ЦСКА - Иван Турицов отстъпи мястото си на Греъм Кери.

Локомотив удари за повторно в 52-ата минута след отлична офанзива. Димитър Илиев комбинира с Бирсент Карагарен, който овладя топката, преодоля отдясно в наказателното поле Мено Кох и по-късно насочи бомбен удар в близкия ъгъл на Бусато, който не се беше позиционирал по най-хубавия метод – 2:0.

ЦСКА стигна до първия си прецизен удар в 55-ата минута. Тогава Жорди Кайседо отклони с едно допиране за Федерико Варела, който стреля от дъгата пред наказателното поле, само че в ръцете на Пиргов.

В 64-ата минута резервата Греъм Кери стреля от далечна отдалеченост, само че без проблем за Пиргов, който улови.

В идващите минути темпото на игра спадна доста предвид на резултата. В 78-ата минута Димитър Илиев засече с глава центриране от корнер, само че топката излезе в навън.

До края на срещата и двата тима не сътвориха нещо запаметяващо се и успеха отиде в актива на "черно-белите " от Пловдив.