Отборът на Кристъл Палас записа победа с 2:0 при гостуването

...

Крепостта Кристъл Палас поглежда към Европа след успех над Борнемут

Отборът на Кристъл Палас записа победа с 2:0 при гостуването си на Борнемут от 30-ия кръг на Висшата лига. Това е четвърта поредна суха мрежа за лондончани в британския хайлайф, като го реализират за първи път от 1970 година насам. Във всеки един от тези мачове отборът доближи до крайния триумф.

4 consecutive clean sheets in the top flight for the first time since 1970!
— CPFCDC (@CrystalPalaceDC) June 20, 2020
Техният капитан Лука Миливойевич се разписа с неспасяем директен свободен удар в 12-ата минута. Другият гол в мача пък бе дело на Джордан Аю в 23-ата минута след асистенция на Патрик ван Аанхолт. Така Кристъл Палас събра 42 точки на 9-ата позиция в класирането и се приближи до тимовете, борещи се за присъединяване в европейските шампионати. Борнемут пък е на 18-ото място в зоната на изпадащите с 27 пункта в своя актив.
Премиър лийг 30 кръг, събота 20 юни  Борнемут 0:2краен резулат  Кристъл Палас