Отборът на Финикс Сънс записа третата си победа от началото

...

Финикс удари шампионите от Голдън Стейт за трети успех от началото на сезона

Отборът на Финикс Сънс записа третата си победа от началото на сезона в НБА, откакто надигра със 134:105 вкъщи настоящия първенец Голдън Стейт Уориърс.

Двубоят стартира малко по-добре за " воините ", само че още в средата на първата четвърт домакините от Финикс поеха водачеството и до края на срещата не го изпуснаха.

В средата на втората част играчите на Голдън Стейт можеха да се закачат в срещата при 55:55, само че от този миг " слънцата " напълно поеха контрола върху мача, като при финалната сирена преднината им бе достигнала 29 точки при 134:105.

С триумфа Финикс се изкачи до 2-то място в Западната конференция с баланс 3-1, до момента в който Голдън Стейт е на 8-та позиция с по две победи и две загуби.

Девин Букър стана най-резултатен в дуела, вкарвайки 34 точки за спечелилите, а огромен принос имаше още и Деанре Айтон, който се регистрира с " дабъл-дабъл " - 16 точки и 14 битки.

За гостите от Сан Франциско пък огромната им звезда Стеф Къри приключи с 23 пункта.