Отборът на Далас Маверикс постигна втората си поредна драматична победа

...

Лука Дончич отново е герой след тройка със сирената

Отборът на Далас Маверикс реализира втората си поредна трагична победа в НБА. След като преди три дни излъгаха Сан Антонио с една точка, баскетболистите на Джейсън Кид завоюваха дуела против Бостън Селтикс със 107:104 (29:15, 28:25, 22:32, 28:32) в “Американ Еърлайнс Сентър ” в Тексас. Героят за триумфа за следващ път се споделя Лука Дончич, който попари “келтите ” със страхотна тройка с финалната сирена, посредством която отборът му записа шестата си победа за сезона по баскетбол и се изкачи на третата позиция в Западната конференция.

В отсъствието на един от своите водачи - Джейлън Браун, Селтикс започнаха мача мудно и още след края на първата четвърт изостанаха с цели 14 точки в резултата след 29:15. Солидната игра Дончич и неговият съотборник Джейлън Брънсън във втората четвърт разреши на Далас да усили актива си с още три точки, като на полувремето Далас имаше преднина от 17 при 57:40. Гостите най-накрая съумяха да се разсънят при започване на третата част, когато Джейсън Тейтъм и заелият мястото на Браун в титулярната петица Денис Шрьодер съумяха да върнат тима си в играта, намалявайки пасива на единствено две точки при 61:59.

Това въобще не съумя да разколебае тексасци, които съумяха да спрат опита на “келтите ” за поврат и поведоха със седем точки след 36 минути игра - 79:72. Всичко най-хубаво от конфликта бе оставено за последната четвърт, в която Бостън сподели темперамент и поведе за първи път в мача след тройка на Маркъс Смарт за 102:104 при оставащи към 2 минути до финалната сирена. В тях обаче Селтикс не съумяха да отбележат нито една точка, до момента в който от другата страна първо Порзингис изравни с мощна забивка за 104:104 пред погледа на Джейсън Тейтъм, а в последното нахлуване в мача Дончич постави точка на разногласието с тройка през ръката на Джош Ричардсън за 107:104.

Лука Дончич поведе спечелилите с 33 точки, 9 битки и 5 асистенции, регистрирайки първия си мач с най-малко 50% (5/10) пукотевица от тройката от началото на сезона. Кристапс Порзингис се включи чудесно с 21 точки и 7 битки, до момента в който Джейлън Брънсън и Реджи Бълок способстваха с по 13 точки от пейката.

Джейсън Тейтъм приключи с “дабъл-дабъл ” от 32 точки и 11 битки за Бостън. Денис Шрьодер се регистрира с 20 точки и 6 асистенции, Робърт Уилямс наниза 16 точки и овладя 8 битки, Ал Хорфърд осъществя 14 точки, а Джош Ричардсън добави с още 13 от пейката.