Отборът на Ботев“ (Враца) записа ценен успех с 2:0 над

...

Ботев/Враца/ с ценна победа като гост на Хебър /снимки/

Отборът на „ Ботев “ (Враца) записа скъп триумф с 2:0 над „ Хебър “ в среща от 11-ия кръг на efbet Лига. Хлеб Бухал (41) си означи безразсъден автогол, с което даде задатък на гостите, а Браян Переа (45) удвои. Мачът бе още един дебют за Даниел Моралес отпред на врачани. Двубоят на стадион " Васил Левски " е управителен от Георги Кабаков.
Двата тима влизат в срещата от нежелана позиция, заемайки надлежно 13-о и 14-о място във краткотрайното класиране.
В 3-ата минута Жан Пиер Да Силва засече центриране, само че прекомерно неопределено и ударът му излезе в навън. В 25-ата минута Чавдар Михайлов откри на дузпата Браян Переа. Колумбиецът пое топката с тил към вратата, завъртя се и насочи удар, който мина настрана от левия ъгъл на хебърци.
В 36-ата минута гостите от Враца удариха греда. След центриране от ъглов удар Браян Переа беше оставен непокрит, а изстрелът му с глава откри напречната греда на „ Хебър “.
Домакините поведоха в резултата в 41-ата минута след автогол на Хлеб Бухал. Бранителят на „ Хебър “ прати топката в мрежата си след центриране на Чавдар Ивайлов, ориентирано в линията сред отбраната и вратаря.
Преди да завърши първото полувреме, врачани удвоиха преднината си посредством Браян Переа. Йохан Валбуена пусна точно подаване в наказателното поле, а колумбийският нападател протегна крайник и засече. ВАР удостовери, че Переа е бил на една линия с последния бранител в зелено.
В 53-ата минута Венсан Марсел стреля технично, само че ударът му се отби в горната греда за наслада на Красимир Костов.
През втората част двата отбора имаха шансове да отбележат гол, само че положителни намеси на Дебърлиев и Краси Костов попречиха това да се случи. Силен шут на Валбуена в 79-ата минута от границата на наказателното поле беше отразен с опитност от Дебърлиев.

„ Хебър “ – „ Ботев “ /Враца/ 0:2
0:1 Хлеб Бухал (41 авт)
0:2 Браян Переа (45)

Стартови сформира:
„ Хебър: 1. Петър Дебърлиев, 98. Георги Търтов, 5. Мартин Михайлов, 28. Осира Корнел, 38. Хлеб Бухал, 11. Цветелин Тонев, 23. Клаудио Бонани, Олекси Лобов, Октай Хамдиев, Ивайло Михайлов, Венсан Марсел;

„ Ботев “: 76. Красимир Костов, 20. Биатумусока Меси, 37. Том Зарандона, 23. Браян Мендоса, 8. Диего Фераресо, 15. Мирослав Маринов, 24. Стефан Гаврилов, 19. Браян Переа, 17. Чавдар Михайлов, 88. Йохан Валбуена, 21. Жан Пиер Да Силва;

Стадион: " Васил Левски ", София
Съдия: Георги Кабаков
Източник: bulnews.bg