Отборът на Ботев Пловдив се наложи над Черно море с

...

Ботев Пловдив взе битката с моряците, но войната за третото място остава

Отборът на Ботев Пловдив се наложи над Черно море с минималното 1:0 в мач от първия плейофен кръг на efbet Лига. Единственото попадение в мача падна в 28-ата минута и бе дело на Мохамед Брахими, който осъществя малко откакто се появи в игра, носейки първата турнирна победа на "канарчетата " над този съперник от 2020 година.

Двубоят започва равностойно и при умерено движение. В петата минута Матиас Курьор насочи първия изстрел в мача, само че опитът му бе неакуратен, а също така и страничният рефер подвигна своя байрак за засада.

Само след 15 минути игра преди малко завърналият се от травма Антоан Бароан още веднъж изпита болки и бе сменен от Мохамед Брахими.

В 28-ата минута точно влезлият в игра Брахими даде задатък на "канарчетата " с първия си гол с жълто-черната фланелка. Домакините се втурнаха в нахлуване, в което Тодор Неделев изигра голяма роля със своя пас, разсякъл защитата на съперника. Така за Брахими остана само да нахлуе в наказателното поле и да разстреля Иван Дюлгеров за 1:0.

След центриране от ъглов удар топката се озова в краката на Родриго Вилела, чийто шут мина над вратата на Аргилашки.

Секунди след подновяването на играта Па Конате бе на косъм от това да удвои задатъка на своя отбор, само че Иван Дюлгеров се оправи и отрази изстрела на своя противник.

В 64-ата минута Закария Беншаа не се възползва от страховит късмет за равнене, откакто Георги Аргилашки боксира неуместно и прати топката в краката на Беншаа, само че ударът на алжиреца не бе в очертанията.

В края на мача Пабло Гарсия опита да изненада Аргилашки с мощен удар от отдалеченост, а топката прелетя на сантиметри от напречната греда.

Така "канарчетата " направиха значима крачка в битката за третото място и към този момент са с 49 точки. "Моряците " остават четвърти с 45 пункта и към момента са в играта за място в Европа без плейоф.

Ботев Пд - Черно море КР 1:0
1:0 Мохамед Брахими 28'