Отборът на Берое Стара Загора отново ще играе във финала

...

Шампионът Берое ще защитава Купата на България по баскетбол при жените

Отборът на Берое Стара Загора още веднъж ще играе във финала на шампионата за Купата на България по баскетбол при дамите.

Старозагорки победиха Локомотив София със 117:41 и ще се борят за трофея в четвърта поредна година. Съперник на „ Зелените “ ще е Рилски състезател, който за пръв път в историята си ще излезе в конфликт от сходен сан.

В игра след дълго лекуване на травма за Берое се завърна най-хубавата млада баскетболистка за 2021 година Яна Карамфилова.

Теодора Динева бе най-резултатна за триумфа с 30 точки. Радостина Христова добави 16, с 13 приключи Евгения Нацкина, 12 - Цветомира Шаренкапова-Наумова, а 10 и 8 асистенции записа Виолина Кочева, като никоя баскетболистка на отбора не игра повече от 23 минути.

За Локомотив Мина Василева приключи с 10 точки, а 9 - Гергана Цекова.