Левски нанесе първа загуба на Крумовград през 2024 година –

...

Левски нанесе първа загуба на Крумовград през 2024 г.

Левски нанесе първа загуба на Крумовград през 2024 година – 1:0 за сините като посетител на новака в елита. Двубоят беше от предпоследния пети кръг в плейофната фаза в първата шестица. Единственото попадение в срещата осъществя Вендерсон Цунами във втората минута на добавеното време. Така столичани записаха втора поредна победа в шампионата. Те не престават да са четвърти в класирането с 61 точки, Крумовград е шести с 49.

Срещата на комплекс „ Никола Щерев-Старика “ в Пловдив беше историческа, защото за първи път жена – Християна Гутева, управлява дуел от българския хайлайф като основен арбитър. Преди мача тя получи специфични дарове от двата клуба, както и от.

Двубоят стартира по-силно за състава на Левски, който още в четвъртата минута уцели греда посредством Евертон Бала. В 28-ата минута гостите още веднъж бяха доста покрай гол. Патрик-Габриел Галчев стреля рисково, само че Георгиев съумя да отклони топката в гредата. В 42-ата минута гол на Александър Колев беше вярно анулиран поради засада. Така почивката пристигна при 0:0.

След почивката още веднъж Галчев, а по-късно и Фабио Лима стреляха тъкмо, само че Георгиев избави. После пък Асен Митков не уцели вратата. В 80-ата минута столичният отбор пропусна още една отлична опция за гол. Цунами засече с глава центриране, само че Георгиев парира.

Във втората минута от добавеното време обаче капитанът на Левски въпреки всичко осъществя попадение. Защитата на Крумовград още веднъж не работи добре след центриране от ъглов удар, Кристиан Димитров стреля с глава в гредата, само че при добавката Цунами осъществя от близка отдалеченост за 0:1.
Източник: flashnews.bg