Отборът на Берое продължи победната си серия в женското баскетболно

...

Берое и Рилски спортист постигнаха победи в първенството на България по баскетбол за жени

Отборът на Берое продължи победната си серия в женското баскетболно състезание на България, откакто надви изрично с 88:58 (29:7, 31:10, 15:18, 13:23) над Академик (Пловдив) като посетител в среща от 7-ия кръг на шампионата.

По този метод отборът от Стара Загора остава непобеден от началото на сезона със 7 триумфа от 7 срещи. Академик пък записва шесто проваляне и продължава да има единствено една победа в 7 мача до този миг през акцията.

Берое бе доста по-добрият тим на паркета в пловдивската зала „ Олимпиада “ и до почивката натрупа солидна преднина, което се оказа основно за крайния излаз от конфликта. „ Зелените “ взеха първата четвърт с 29:7, а след вторите 10 минути към този момент водеха безапелационно с 60:17.

След почивката Академик увеличи равнището на играта си в нахлуване и съумя да завоюва третата и четвъртата част, само че пасивът на пловдивския отбор след първите две четвърти бе прекомерно огромен, с цел да бъде премахнат и по този начин гостите от Стара Загора се поздравиха с триумфа - 88:58.

Гергана Маданкова бе най-резултатна за гостите от Стара Загора с 18 точки, 5 битки и 3 асистенции. Цветомира Наумова се включи с 16 точки, 2 битки и 4 асистенции, а Деана Стояновска се отличи с 6 точки, 5 битки и 12 асистенции.

За пловдивчанки Анастасия Калева осъществя 16 точки, 8 битки и 3 асистенции, Маргарита Чипова добави 12 точки и 5 битки, а Мила Кръстева - 8 точки и 13 битки.

В идващия кръг Академик посреща Рилски състезател, а Берое гостува на Шоутайм.

Рилски състезател завоюва семейството си на Локомотив София със 77:39 (25:17, 24:12, 12:0, 16:10) в Самоков.

Победата бе пета за Рилски състезател от седем изиграни мача от началото на сезона, а Локомотив София продължава с актив 4-3.

Домакините имаха предимство през целия дуел и след безапелационното първо полувреме водеха с 49:29, възползвайки се от пропуските на противника. Последва доста слаба трета част за гостите от столицата, които не означиха нито една точка за 10 минути игра и преди последния интервал изоставаха с 29:61. Най-голямата разлика в срещата доближи 42 точки.

Баскетболистките на Рилски състезател завоюваха битката под кошовете (39-31) и демонстрираха по-ефективна пукотевица от игра (50%-29%), като и двата състава направиха много неточности (20-31).

Виолета Григорова бе най-резултатна за отбора от Самоков с 15 точки и 4 битки, а Деница Манолова добави 12 точки, 6 битки и 2 асистенции.

За гостите Гергана Цекова приключи с 10 точки и 5 битки.

В идващия кръг Локомотив София ще одобри Монтана 2003, а Рилски състезател ще гостува на Академик Пловдив на 2 декември.