Отборът на Берое победи Академик Пловдив с 90:84 (31:21, 26:20,

...

Берое се справи с Академик Пловдив

Отборът на Берое победи Академик Пловдив с 90:84 (31:21, 26:20, 8:20, 25:23) като хазаин в Стара Загора в дуел от 23-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ).

Успехът бе десети за старозагорци, които имат и 11 загуби, а пловдивчани не престават с актив 6-15.

Домакините изиграха положително първо полувреме, преобладаваха във втората четвърт и поведоха с 16 точки на почивката при 57:41. Последва по-добра трета част за гостите от Академик, които понижиха до 4 точки пасива си и последните 10 минути започнаха при резултат 65:61. До края обаче Берое не позволи поврат и удържа успеха.

Келси Барлоу бе най-резултатен за състава от Стара Загора с 24 точки, 6 битки и 4 асистенции, а Дариъс Хол добави 23 точки, 13 битки и 6 асистенции.

За гостите Васил Бачев приключи с 15 точки, 3 битки и 5 асистенции. В идващия кръг на 11 март Берое ще одобри отбора на Ямбол, до момента в който Академик Пловдив ще гостува на Черноморец в Бургас.