Отборът на Базел постигна обрат от 0:1 до 2:1 при

...

Базел е с единия крак на финала в Лигата на конференциите след обарт във Флоренция

Отборът на Базел реализира поврат от 0:1 до 2:1 при визитата си на Фиорентина в първи дуел от полуфиналите в Лигата на конференциите.

„ Виолетовите “ откриха резултата на стадион „ Артемио Франки “ в 25-ата минута, когато след центриране от ъглов удар в наказателното поле на швейцарския отбор Лукас Мартинес Куатра отклони топката към вратарския пеналт, където Артур Кабрал с глава прати кълбото в мрежата зад Марвин Хитц.

Базел възвърне равенството в 71-ата минута посредством Анди Диуф, който получи топката в личното поле, направи мощен самостоятелен пробив в половината на Фиорентина и изстрел по земя малко след дъгата на наказателното поле на домакините прати неспасяемо топката в долния ляв ъгъл на вратаря Пиетро Терачано.

Гостите от Швейцария стигнаха до успеха с гол във втората минута от добавените пет такива на постоянното време на мача, когато Дариан Малеш центрира прострелно отляво към границата на вратарското поле на „ виолетовите “, където връхлитащият Зеки Амдуни с едно допиране прати топката в мрежата.

Реваншът е идната седмица в четвъртък, 18 май, от 22 час на стадион „ Сант Якоб Парк “.