Отборът на Атлетико Мадрид сътвори единствената изненада в осминафиналите на

...

Атлетико Мадрид изхвърли Интер от Шампионска лига след дузпи

Отборът на Атлетико Мадрид сътвори единствената изненада в осминафиналите на Шампионска лига, откакто в профил миналогодишния финалист Интер с 3:2 след осъществяване на дузпи. Атлети завоюва реванша на личен терен с 2:1 и изравни общия резултат до 2:2, а при дузпите " нерадзурите " направиха три пропуща против единствено един за домакините.

Двубоят на „ Сивитас Метрополитано " бе изгледан онлайн от рекордните 69 196 фенове, а гостите първи нанесоха удар посредством Федерико Димарко в 33-та минута, с цел да дръпна с два гола в общия резултат. Играчите на Диего Симеоне бързо дадоха отговор на удара и изравниха с гол на Антоан Гризман три минути по-късно. Натискът на " дюшекчиите " през втората част даде резултат едвам три минути преди края на постоянното време, когато резервата Мемфис Депай вкара за 2:1 и прати мача в продължения. В тях мадридчани пропуснаха златен късмет да стигнат до триумфа, само че те въпреки всичко го сториха след осъществяването на дузпи, при които за тях сбърка единствено Саул Нигес, до момента в който пропуски за Интер направиха Алексис Санчес, Дави Клаасен и Лаутаро Мартинес.

В другия дуел Борусия Дортмунд също си обезпечи място в четвъртфиналите, откакто победи ПСВ Айндховен с 2:0 вкъщи в реванша. Първият мач в Нидерландия бе приключил при тъждество 1:1 и с общ резултат 3:1 Борусия продължава напред.

Така в четвъртфиналите на най-престижния европейски клубен шампионат ще вземат участие Реал Мадрид, Барселона, Атлетико Мадрид, Арсенал, Манчестър Сити, Байерн Мюнхен, Борусия Дортмунд и ПСЖ. /БГНЕС

Източник: bgnes.bg