Отборът на Атлетико (Мадрид) постигна важен успех в битката за

...

Атлетико (М) с важна победа в Севиля

Отборът на Атлетико (Мадрид) реализира значим триумф в борбата за класиране в топ 4, откакто победи директния си съперник Бетис с 3:1 като посетител в мач от 27-ия кръг на Ла Лига.

В Севиля възпитаниците на Диего Симеоне започнаха чудесно и поведоха в резултата още във втората минута посредством Жоао Феликс. Домакините изравниха тъкмо преди почивката с гол на Кристиан Тейо, само че през второто полувреме Феликс и Тома Льомар вкараха нови две попадения за гостите, с цел да оформят крайното 3:1.

По този метод Атлети измести Бетис от топ 4, като мадридчани към този момент заемат четвърто място в класирането с 48 точки, две повече от своя противник, който е на пета позиция. На трето място е Барселона също с 48 точки, само че мач по-малко от Атлетико.
Източник: bnr.bg