Отборът на Атлетик Билбао измъкна победа с 2:1 при домакинството

...

Атлетик Билбао направи обрат срещу Леванте

Отборът на Атлетик Билбао измъкна победа с 2:1 при семейството си на Леванте в дуел от 13-ия кръг на испанския хайлайф. Под дъжда на " Сан Мамес " Серхио Постиго вкара за валенсианци в 45-ата минута, само че попадения на Икер Муниаин в 57-ата и Андер Капа (88) зарадваха публиката. Срещата стартира с домашен напън. В осмата минута Икер Муниаин нанесе прецизен удар, при който вратарят Айтор Фернандес мазета в корнер. В 15-ата Муниан шутира доста мощно, само че около вратата. В 21-ата имаше подозрения за нарушаване против Иниго Кордоба в наказателното поле на “гранотас”. Контактът обаче не беше задоволителен за дузпа. “Лъвовете” сътвориха няколко доста положителни положения, а валенсианци се отдръпнаха на отмора с гол преднина при единствената си обстановка пред Унай Симон. В добавената минута на полувремето “червено-белите” не се ориентираха добре при корнер, топката беше свалена за Серхио Постиго, който протегна крайник и осъществя от осем метра - 0:1. В 57-ата минута Андер Капа центрира отдясно към далечната греда, вратарят Айтор “увисна” и Муниаин вкара с глава от дребното наказателно поле - 1:1. В 66-ата Раул Гарсия опита да повтори головия удар на Муниаин, само че точността след насочването с глава не беше на висота. Натискът на баските донесе гол в 88-ата минута. След осъществяване на корнер отбраната на Леванте почисти към Андер Капа, който шутира от 25 метра и прати топката в далечния низък ъгъл за 2:1. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Примера дивисион 13 кръг, неделя 10 ноември  Атлетик Билбао 2:1краен резулат  Леванте