Отборът на Атлетик Билбао имаше нужда от равенство, за да

...

Сълзи за Атлетик Билбао в гореща Севиля

Отборът на Атлетик Билбао имаше потребност от тъждество, с цел да играе в Лига Европа, само че загуби с 0:2 от Севиля на “Рамон Санчес Писхуан” в среща от последния кръг в испанския хайлайф. Андалуският отбор на Хоакин Капарос рано разбра, че не може да се надява на загуби и на Хетафе, и на Валенсия, което обезсмисли срещата за тях. Въпреки това южняците играха за достойнството си и завоюваха с попадения на Висам Бен Йедер (44) и Мунир Ел Хадади (90). Двата отбора не действаха на високи обороти изключително през първото полувреме, когато температурата от 25 градуса по Целзий не спомогна за желанието им за игра. Малко преди да бяха изтекли 30 минути игра Серхио Ескудеро стреля с глава, пращайки топката на косъм от гредата. Полувремето щеше да се запомни единствено с това състояние, в случай че не беше инцидентният гол на Бен Йедер, отбелязал в 44-ата минута с едно от редките си докосвания на топката. Хесус Навас центрира, Дани Гарсия насочи към личната врата, стражът Яго Ерерин мазета, а Бен Йедер беше на точното място за попадение. В 64-ата минута гостите от Билбао получиха дузпа, която обаче беше анулирана след интервенция на ВАР. Раул Гарсия стреля и топката се спря в прибраната ръка на Меркадо. В 92-рата “лъвовете” бяха на сантиметри от толкоз значимия гол. Иниго Мартинес нацели греда. При ответната офанзива Мунир Ел Хадади вкара за крайното 2:0. Примера дивисион 38 кръг, събота 18 май  Севиля 2:0краен резулат  Атлетик Билбао