Освен, че ни помага да се ориентираме по света, човешкото

...
Освен, че ни помага да се ориентираме по света, човешкото
Коментари Харесай

Как изкуственият интелект помага за лекуването на анемия?

Освен, че ни оказва помощ да се ориентираме по света, човешкото око може да разкрие признаци на главно заболяване, което лекарите към този момент могат да разкрият по време на елементарен неинвазивен скрининг (снимка, направена от задната част на окото). Преди сме показвали, че изкуственият разсъдък, прибавен към тези фотоси, може да помогне за идентифициране на диабетна очна болест, както и сърдечно-съдови рискови фактори. Днес специалисти споделят по какъв начин не престават да използваме изкуственият разсъдък за разкриване на анемия.

Анемията е главен обществено-здравен проблем, който визира 1,6 милиарда души в международен мащаб и може да аргументи отмалялост, уязвимост, замаяност и унесеност. Диагнозата на анемия нормално включва кръвен тест за премерване на количеството хемоглобин (критичен протеин във вашите червени кръвни кафези, който носи кислород). Ако хемоглобинът ви е по-нисък от естествения, това демонстрира анемия. Жените по време на бременност са изложени на изключително висок риск от анемия с повече от 2 на 5 наранени, а анемията може да бъде и ранен симптом на рак на дебелото черво при другояче здрави човеци.

Нашите констатации за откриване на анемия

В най-новата работа на специалистите в региона „ Откриване на анемия от облици на ретината на фундамента посредством изкуствен интелект “, оповестена в „ Nature Biomedical Engineering “, читателят открива, че модел с изкуствен интелект може да дефинира количеството на хемоглобина, като употребява фотоси на задната част на окото и общи метаданни (напр. възраст, пол за самоотчитане) от Обединеното кралство Biobank, изследване от популацията. В съпоставяне единствено с потреблението на метаданни, изкуственият разсъдък усъвършенства откриването на анемия (измерена благодарение на AUC), от 74 % до 88 %.

За да се подсигурява, че тези обещаващи констатации не са резултат от случайност или погрешни корелации, други учени оказват помощ за валидирането на модела – който в началото е създаден на база данни с най-вече кавказки генезис – на обособен набор от данни от Азия. Производителността на модела е сходна и в двата набора от данни, което допуска, че моделът може да бъде потребен в разнообразни настройки.

 Как изкуственият разсъдък оказва помощ за лечението на анемия?

Множество техники за пояснение допускат, че оптичният диск е значим за разкриване на анемия от изображения на задната част на окото.

Тъй като това проучване разкрива нови открития за резултатите на анемията върху окото, учените желаят да разпознават кои елементи на окото съдържат признаци на анемия. Анализът сподели, че огромна част от информацията идва от диска на зрението и близките кръвоносни съдове. Оптичният диск е мястото, където нервите и кръвоносните съдове влизат и излизат от окото и нормално наподобява доста по-ярко от близките области на фотография на задната част на окото.

Заключение

Този способ за неинвазивен скрининг за анемия може да добави стойност към съществуващите стратегии за скрининг на диабетна очна болест или да подкрепи скрининг на анемия, който би бил по-бърз и елементарен от кръвен тест. Освен това тази работа е различен образец за потребление на метода „ задълбочено образование “ с обясними разбирания за разкриване на нови биомедицински познания, разширение на предходната ни работа за сърдечно-съдови рискови фактори, рефракционна неточност и градация на макулна недъгавост. Изследователите се надяват това да въодушеви спомагателни проучвания за откриване на нови научни прозрения от съществуващите медицински проби и за възстановяване на ранните интервенции и здравните резултати.

Благодарим на Светослав Тодоров от Optimystica.com за публикацията!

Източник: skafeto.com

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР