Организаторите на конкурса Автомобил на годината на Великобритания (UKCOTY) обявиха имената на

Организаторите на конкурса Автомобил на
годината на Великобритания (UKCOTY) обявиха
имената на

Компактна бегачка стана Автомобил на годината 2021 на Великобритания

Организаторите на състезанието Автомобил на годината на Англия (UKCOTY) обявиха имената на спечелилите в изданието на надпреварата за 2021 година и в известна степен изненадващо на фона на масовата тенденция за електрификация на пазара, за победител в главната категория беше обявен компактният състезателен модел GR Yaris на Toyota.

"GR излъчва същите страсти, които намирахме при истинската порода на спортните хебчек коли, със съвременен привкус с помощта на достоянията на автомобилната технология ", коментира Джон Чалън, шеф на конкурса Автомобил на годината на Англия. "Най-голямата веселба, която съм имал зад кормилото от доста години насам ".

беше оповестена за победител в конкуренцията за 2021 година, след като мина първата част от гласуването в състезанието и бяха обявени имената на спечелилите в обособените му 12 категории.

Последващото и финално гласоподаване се е провело сред претендентите Honda e (Най-добър градски автомобил), Toyota Yaris (Най-добро супермини), Volkswagen ID.3 (Най-добър малък хечбек), Skoda Octavia (Най-добър семеен автомобил), Mercedes-Benz S-Class (Най-добър луксозен автомобил), Skoda Octavia Estate (Най-добро комби), Ford Puma (Най-добър малък кросовър), Ford Kuga (Най-добър средноразмерен кросовър), Land Rover Defender (Най-добър огромен кросовър), BMW 4 Series (Най-добро купе), Lexus LC Convertible (Най-добър кабриолет) и Toyota GR Yaris (Най-добър спортен автомобил).
Източник: auto-press.net