Олимпия Любляна победи с 2:1 Лудогорец на своя стадион Стожице“

...

Лудогорец изпусна дузпа в 101-ата минута и изхвърча от Шампионска лига

Олимпия Любляна победи с 2:1 Лудогорец на своя стадион „ Стожице “ и се класира за трети квалификационен кръг на Шампионска лига за сметка на българския тим. Така разградчани ще продължат в по-слабия шампионат Лига Европа, където противник ще е изгубилият от Динамо Загреб – Астана, като „ модрите “ водят с 4:0 след първата среща.

Още в 15-ата минута Кирил Десподов изведе Лудогорец напред с гол от директен свободен. В една от ответните офанзиви Олимпия изравни посредством Тими Елшник, който се възползва от чудесно центриране. След това домакините взеха самодейността и можеха на няколко пъти да се разпишат, като и на два пъти гредата избави „ зелените “.

Осем минути преди края Сон си изкара червен картон за удар без топка и по този начин остави Лудогорец с човек по-малко. След ново статично състояние Тими Елшник направи обрата цялостен. Гостите съумяха да се съвземат и Спас Деле завоюва дузпа в 97-ата минута, която Десподов не вкара 11 минути след края на постоянното време.

Източник: safenews.bg