Олимпиакос записа нова гръмка победа в Европлигата. За поредния си

...

Везенков бе най-резултатен за успех на Олимпиакос в Евролигата, загуба за Бост и АСВЕЛ

Олимпиакос записа нова гръмка победа в Европлигата. За следващия си триумф „ червено-белите “ от Атина надделяха първенеца Анадолу Ефес след следващия доста мощен мач на Александър Везенков. Гръцкият отбор се наложи със 76:70.

Олимпиакос господства над турския противник от самото начало.

За съвсем 32 минути Везенков се регистрира с 23 точки, 5 битки и 6 асистенции, като наниза 4 тройки - две от тях в основни моменти.

Олимпиакос остава на върха в Евролигата, а в идващия кръг ще гостува на АЛБА Берлин в Германия на 8 февруари, а преди този момент за Везенков и съотборниците му следва посещение на Лаврио на 5 февруари в гръцкия шампионат.

АСВЕЛ на българския национал Дий Бост записа нова загуба в шампионата. Тимът от Лион отстъпи вкъщи на Виртус Болоня с 64:77.

Дий Бост бе титуляр за французите и за 26 минути игра записа 9 точки, 7 битки и 4 асистенции.

АСВЕЛ остава на предпоследната 17-а позиция с 8 победи и 15 загуби, до момента в който Виртус е 12-и с актив от 11 триумфа и 12 провали.