Олимпиакос оформи дубъла в Гърция за сезон 2019/2020, след като

...

Олимпиакос стигна до пореден дубъл на Гърция

Олимпиакос оформи дубъла в Гърция за сезон 2019/2020, откакто завоюва финала за Купата на страната с 1:0 над АЕК. Това евентуално е и най-късно приключилият сезон в Европа поради пандемията от ковид. Олимпиакос чества 18-и дубъл в своята история.

“Червено-белите” имаха предимство през по-голямата част от мача, а изпуснаха и дузпа. Отборът наложи доминация и поведе още в началните минути посредством Лазар Ранджелович (9’). Умно решение на Мади Камара изведе 23-годишния сърбин на празно пространство, който напредна и с диагонален удар прати топката в мрежата, възползвайки се от бавната интервенция на вратаря на “жълто-черните” Панайотис Цинтотас.

ΝΤΑΜΠΛΟΥΧΟΙ! Μια ομδα, μια οικογνεια! / DOUBLE: One team, one family!
— Olympiacos FC (45) (@olympiacosfc)
АЕК не съумя да сътвори кой знае какви проблеми за наказателното поле на Олимпиакос, а загуби борбата и в средата на терена. През второто полувреме Олимпиакос остана по-добрият тим на терена и в 55-ата стигна до дузпа, която обаче Юсеф Ел Араби пропусна.