„Огоста“/Хайредин/ отнесе „Балкански“/Михайлово/ с 16:1. За домакините от Хайредин това

...

„Огоста“/Хайредин/ вкара 16 гола на Балкански/Михайлово/

„ Огоста “/Хайредин/ отнесе „ Балкански “/Михайлово/ с 16:1. За домакините от Хайредин това бе протоколен мач и, макар паузата от 3 седмици без игра, те разгромиха своя съперник.
Срещата стартира с предстоящ домашен напън, като на играчите от „ Огоста “ им бяха нужни единствено няколко минути с цел да отбележат първото попадение и по този начин до почивката паднаха цели 9 попадения. В края на първата част, домакините се отпуснаха и разрешиха на своя съперник да сътвори няколко положения, само че без триумф.
Второто полувреме стартира идентично на първото, домакините се забавляваха на терена и посочваха красива игра с нови 7 гола до края на мача. Малко преди него „ Огоста “ получи право да извършва 11 метров углавен удар. Зад топката застана вратарят на домакините Вени Бенчев, който не уцели вратата и пропусна. В последната минута гостите от „ Балкански “ съумяха да осъществят един почетен гол.
Голмайстори за „ Огоста “ бяха Пламен Първанов с 5 гола, Боби Иванов и Цветелин Стефанов прибавиха по един хеттрик, Ангел Големинов и Християн Христов означиха по 2 гола и Мартин Марков се разписа един път.
С тази победа „ Огоста “ събра 20 точки и заема 2-ро място във краткотрайното класиране на „ А1 “ врачанка футболна група, като са с мач по-малко от краткотрайния водач „ Околчица “, които имат 22 т.
Източник: bulnews.bg