Нюкасъл постигна ценен успех в борбата за оцеляване, след като

...

Нюкасъл с ценен успех в борбата за оцеляване, Лестър се върна на победния път

Нюкасъл реализира скъп триумф в битката за оцеляване, откакто се наложи с минималното 1:0 при гостуването на Стоук Сити в мача от 22-ия кръг на Висшата лига.

Кристиан Атсу насочи удар от разстояние в 14-та минута, само че Джак Бътланд внимаваше и избави.

Киърън Кларк можеше да порази задачата в 31-та минута, само че след удара му топката мина над напречната греда на вратата на Бътланд.

Максим Чупо-Мотинг тества вратаря Карл Дарлоу в 53-та минута, само че вратарят на Нюкасъл внимаваше и избави.

Нюкасъл поведе в резултата в 73-та минута, когато Джейкъм Мърфи пусна отличен пас към Айосе Перес, който бе изтърван от отбраната на Стоук и от близко вкара топката във вратата на Бътланд.

Карл Дарлоу се отличи с необикновено избавяне в 80-та минута, когато отрази удара на Маме Диуф.

Пред Диуф се откри нова опция във втората минута на добавеното време на срещата, когато стреля с глава, само че над напречната греда в навън.

Бътланд избави удара на Хейдън надълбоко в добавеното време на срещата.

Нюкасъл е 13-ти с 22 точки, до момента в който Стоук позволи втора поредна загуба и е 16-ти с 20 точки.

Лестър се върна на пътя на успеха, откакто се наложи с безапелационното 3:0 при семейството на Хъдърсфийлд от 22-ия кръг на Висшата лига.

Уилфред Ндиди насочи доста рисков удар в 33-та минута, само че топката мина на сантиметри настрана от левия дирек на вратата на Хъдърсфийлд.

Ислам Слимани насочи доста прекрасен удар с глава в 50-та минута, само че Йонас Льосъл избави.

Лестър поведе в 53-та минута, когато Марк Олбрайтън откри с отличен пас Рияд Марез в наказателното поле на гостите, а той с диагонален удар вкара топката във вратата на Льосъл.

Шинджи Оказаки означи гол в 57-та минута, само че попадението не бе зачетено поради фаул на японеца.

Лестър поведе с 2:0 в 60-та минута, когато Рияд Марез пусна съвършен извеждащ пас към Ислам Слимани, който излезе самичък против Льосъл и технично го трансферира.

Уилфред Ндиди стреля рисково с глава в 83-та минута, само че над напречната греда в навън.

В първата минута на добавеното време на срещата гол на Марк Олбрайтън не бе зачетен, защото бе маркирана доста противоречива засада.

Лестър вкара трети гол във втората минута на добавеното време на мача, когато Слимани подаде към Грей, а той продължи към Олбрайтън, който от близко не пропусна да вкара в опразнената врата.

Лестър е 8-ми в класирането с 30 точки, а Хъдърсфийлд е 11-ти с 24 точки.