Нюкасъл победи Уест Хем като гост в двубой от 1-ия

...

Нюкасъл подчини Уест Хем

Нюкасъл победи Уест Хем като посетител в дуел от 1-ия кръг на Висшата лига. Головете за триумфа на " свраките " осъществиха Калъм Уилсън и Джефри Хендрик.

През първата част голове не паднаха, само че имаше забавни положения и пред двете порти. За " чуковете " пропуски направиха Огбона и Форналс, а за гостите Калъм Уилсън и Джонджо Шелви. Анди Каръл в 32-ата минута прати топката над напречната греда. Седем минути по-късно Уилсън направи пропуск и двата отбора се отдръпнаха на отмора при 0:0.

През втората част гостите нанесоха своя удар. Първо в 56-ата минута Калъм Уилсън матира вратаря на домакините.

Второто попадение пристигна в края на мача, когато Хендрик се разписа, с цел да затвърди триумфа на отбора си.

В края на дуела Ярмоленко не откри задачата, а домакините останаха без осъществен гол в тази борба.
Източник: fakti.bg