Новият треньор на Локомотив (Пд) Александър Тунчев ще запомни завинаги

...

"Локо" се подигра със съгражданите от "Ботев" - 6:0

Новият треньор на " Локомотив " (Пд) Александър Тунчев ще запомни вечно втория си мач на поста, защото в него реализира разгромна победа с 6:0 над градския противник " Ботев " в мач от XIV кръг на Ефбет лига. Това бе и най-големия триумф за " черно-белите " във всичките 112 дербита сред двата тима.

Началото на паметната победа постави Момчил Цветанов още в 70-ата секунда, когато получи топката наоколо до вратата и без проблем откри. Португалецънт Диниш Алмейда удвои в 9-ата мин., откакто засече с глава центриране от свободен удар на таджикистанския национал Парвизджон Умарбаев. В 23-ата мин. най-хубавият рефер в България сега Георги Кабаков даде дузпа за " Локомотив " след нарушаване на Филип Филипов против Георги Минчев. Капитанът Димитър Илиев вкара наказателния удар за 3:0. Само след 5 минути, в 28-ата, Минчев направи 4:0 с хубав шут.

Но това не бе цялостният размер на кошмара за " Ботев ". В 45-ата мин. бразилецът Джонатан Перейра получи червен картон поради удар против Умарбаев и остави " жълто-черните " да доиграват дуела с човек по-малко.

През втората част " Локомотив " се възползва от числовото, игрово и психическо преимущество и продължи да мачка противника. В 71-ата мин. хърватинът Кристиан Илич означи ефектно попадение с левия крайник. Крайният резултат беше завършен от Николай Николаев в 78-ата мин. Тогава той вкара първия си гол в професионалния футбол след асистенция на Георги Минчев.
Източник: segabg.com