Новият коронавирус се е разпространявал в Италия още през септември

...
Новият коронавирус се е разпространявал в Италия още през септември
Коментари Харесай

Коронавирусът е бил в Италия още през септември 2019 г. |

Новият ковид се е разпространявал в Италия още през септември 2019 година - доста по-рано, в сравнение с се смяташе до момента, сочи изследване на Националния онкологичен институт в Милано, представено от организация Ройтерс.

Според Световната здравна организация респираторното заболяване, провокирано от COVID-19, е било записано за пръв път в Китай предишния декември. Първият случай в Италия бе открит на 21-ви февруари тази година.

Новото изследване обаче демонстрира доста по-ранна дата. То се базира на данни от доброволци, взели участие в тестване за рак на белите дробове през интервала от септември 2019 година до март тази година. При 11% от тях са открити антитела против ковид.

Тази сряда броят на доказаните случаи на коронавирус в Италия надвиши един милион.

Почти 34 000 са от през днешния ден. Ломбардия с финансовата столица Милано остава най-тежко засегнатата част на страната.

Междувременно друго изследване открива, че съгласно 79% от испанците пандемията е повлияла на прочувственото им здраве . 57,5% се опасяват да не се разболеят, а 83,2 на 100 са потиснати от празните улици и магазини.

Това демонстрира първото проучване на Центъра за социологически проучвания за следствията и резултатите на пандемията върху испанското население.

Въпреки това единствено 7,5% от хората споделят, че се нуждаят от професионална помощ поради прочувственото си положение.

Проучването, извършено в края на октомври, демонстрира, че 58,4% от испанците са считали в даден миг, че могат да умрат от COVID-19, защото пандемията продължава към този момент 9-и месец. 57,5 на 100 са изпитвали боязън да не се разболеят, а 24 % - болежка от загубата на член на фамилията, другар или прочут.

Що се отнася до това дали са получили помощ от семейство си или другари по време на 4-месечната карантина напролет за покупки или доктор, 83,8% споделят, че не са получили никаква помощ, макар че единствено 12,1 на 100 от интервюираните са прекарали изцяло сами изолацията.

56,9% се усещат гневни, а 3,1 на 100 постоянно са депресирани поради този метод на живот, който внезапно понижи свободите на хората и физическият им контакт. Това дълготрайно отчаяние в по-голямата си част ще изчезне след края на здравната рецесия, считат психолозите.

Но защото 59,5 на 100 се опасяват, че няма да могат да се върнат към естествения си живот от преди пандемията, а 78,2% се усещат неспокойни за бъдещето си, то сигурно ще има и такива, които ще развият обществена уплаха, от която мъчно ще се отърват.
Източник: offnews.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР