Новакът в елита Етър постигна победа с 2:1 над Берое

...

Етър представи отбора с престижен успех над Берое

Новакът в елита Етър реализира победа с 2:1 над Берое в контролна среща, играна на стадион " Ивайло ". Точен за Берое бе Тонислав Йорданов, а попаденията за " виолетовите " вкараха Мартин Тошев и Денислав Ангелов.

На дуела участва и именитият Георги Василев.
 Етър подсигурява отбраната си с Пламен Димов

До напълно скоро беше капитан на Спартак (Варна)

Преди началото на мача Етър показа публично състава си за новия сезон в efbet Лига. Срещата бе извънредно добре посетена, като имаше доста последователи с изключение на на Етър, а и на Берое. Двубоят се игра при извънредно топло време, като атмосферната температура доближи 30 градуса.

За Берое в мача не взеха присъединяване вратарят Хуан Пабло Лунгарсо, Вини Трибуле и Густаво Каскардо поради травма. За Етър пък отсъстваха Христо Митев и Ивайло Димитров.

Божидар Пенчев пусна доста добър извеждащ пас към Майк Севайос, който навлезе в наказателното поле и излезе самичък против вратаря на Етър - Дамян Христов, и стреля. Стражът на " болярите " обаче съумя да избави с крайник в 5-ата минута на срещата.

Илкер Будинов излизаше самичък против Родриго Ачинели в 11-ата минута, бореше се за позиция с Жорди Говеа, който извади от равновесие и в последна сметка топката попадна в ръцете на вратаря на Берое. Съдията не уточни бялата точка в тази обстановка макар претенциите на Илкер Будинов.

Две минути по-късно Димо Бакалов стреля от към 20 метра разстояние над напречната греда.

Берое поведе в резултата в 18-ата минута, когато Майк Севайос получи топката по дясното крило и незабавно центрира с едно допиране в наказателното поле на Етър, където на втора греда Тонислав Йорданов с глава вкара топката във вратата на Дамян Христов.

Берое направи насилствена промяна в 26-ата минута, когато Жорди Говеа беше заменен от Даниел Иванов.

Симеон Мечев центрира от фал в наказателното поле на Етър, където Викторио Вълков с глава стреля с глава, само че право в ръцете на Дамян Христов в 32-рата минута
 Димо Бакалов подписа с Етър

Футболистът е осмият нов при " болярите "

Димо Бакалов отляво навлезе в наказателното поле на Берое в 36-ата минута. Той преодоля двама и насочи доста прекрасен удар отблизо разстояние, само че Родриго Ачинели показва страховит инстикт и отрази.

Етър стартира по-активно през второто полувреме и стигна до изравнителното попадение в 46-ата минута. След центриране отляво на наказателното поле на Берое, Мартин Тошев с глава отблизо разстояние вкара топката във вратата на Ачинели.

Николай Янков центрира остро в наказателното поле на Берое в 48-ата минута, където Тошев още веднъж стреля, само че този път над напречната греда.

Божидар Пенчев си отвори пространство в наказателното поле на Етър в 51-ата минута и насочи диагонален удар, само че топката мина около десния непряк дирек на вратата на " виолетовите ".

Новото попълнение на Берое Енцо Ойос влезе в игра в 59-ата минута.

Антъни Лебан стреля от границата на наказателното поле на Берое в 61-ата минута, само че Родриго Ачинели плонжира и отрази.
 Берое разгласи девети нов футболист

Това е Майк Севайос

В 67-ата минута Етър пропусна да поведе, когато Мартин Николов получи топката на доста добра позиция в наказателното поле на Берое и стреля, само че в напречната греда.

Етър стигна до цялостния поврат в 76-ата минута, когато Денислав Ангелов се възползва от груба неточност на младия Алекс Петров и преодоля Родриго Ачинели за 2:1.

Състави:

Етър : 1. Дамян Христов, 16. Шахредин Букхолда, 8. Мартин Моран, 26. Мариян Иванов, 25. Крум Стоянов, 3. Илкер Будинов, 7. Кольо Станев, 27. Димо Бакалов, 15. Георги Ангелов, 9. Мартин Тошев, 29. Янко Ангелов

Резерви : 12. Ангел Мартинов, 22. Мартин Величков, 17. Георги Иванов, 2. Валери Христов, 5. Росен Върбишки, 6. Мартин Николов, 28. Николай Янков, 14. Атанас Атанасов, 4. Георги Александров, 11. Денислав Ангелов, 10. Владислав Найденов

Треньор : Емануел Луканов

Берое: 23. Родриго Ачинели - 14. Жорди Говеа, 44. Виктори Вълков, 5. Лусиано Скуадроне, 17. Енцо Еспиноса, 16. Симеон Мечев, 21. Стефан Гаврилов, 11. Дамян Йорданов, 77. Божидар Пенчев, 6. Майк Севайос, 98. Тонислав Йорданов

Резерви: 12. Димитър Алтънов, 7. Иван Бауренски, 18. Никола Минков, 3. Александър Петров, 13. Даниел Иванов, 3. Васил Василев, 19. Тиаго Сейхас, 9. Франсиско Политино, Енцо Ойос