Новак Джокович се класира за полуфиналите на турнира Мастърс 1000

...

Джокович се разправи с Лоренцо Музети и продължава защитата на титлата си на турнира Мастърс в Париж

Новак Джокович се класира за полуфиналите на шампионата Мастърс 1000 в Париж с награден фонд от 5 415 410 евро след чиста победа над италианеца Лоренцо Музети с 6:0, 6:3 за час и 14 минути игра. Така сърбинът продължава отбраната на купата си от Париж, която предходната година завоюва с триумф на финала над Даниил Медведев.

В първия сет сръбският тенисист бе безспорен доминатор, като нарави три пробива и остави на нула противника си - 6:0. Нещо повече, Джокович даде едвам седем точки на италианеца при разиграванията, като завоюва съвсем четири пъти повече от него и го стресна с превъзходството си.

Вторият сет бе надалеч по-оспорван. Джокович повече с 1:0, само че Музети отговори с два извоювани гейма, като направи първия си пробив. Сърбинът обаче незабавно направи рибрейк, а по-късно взе още три следващи гейма за 5:2. Музети въпреки всичко откри сили да завоюва трети гейм, само че носителят на 21 трофеи от Големия шлем затвори мача с чист гейм при своя сервис.

В полуфинала Новак Джокович чака спечелилия от мача сред гърка Стефанос Циципас и американеца Томи Пол.
 Директорът на шампионата Sofia Open Кей Годкхинди благодари на Българска федерация тенис