Нов провал за националния отбор на България по футбол! Лъвовете

...

Шок за България насред "Васил Левски", Косово отмъкна трите точки в края

Нов неуспех за националния тим на България по футбол! " Лъвовете " изгубиха с 2:3 като домакини на Косово в среща от група 1 от квалификациите за Евро 2020.

Гостите поведоха посредством Рашица, след което " лъвовете " реализираха цялостен поврат (Ивелин Попов 43' и Кристиан Димитров в 55'), само че Ведат Мурики изравни в 65', преди резервата Елбасан Рашани да вкара победния гол за противника минута преди края.

В другия дуел от нашата група Чехия победи Черна гора с класическото 3:0. Така България е на последната пета позиция с актив от 2 точки, колкото има и четвъртия Черна гора. Англия и Чехия водят с по 6 точки, пред Косово с 5.
НА ЖИВО: България - Косово Следете с нас квалификацията за Евро 2020
На " Васил Левски " гостите започнаха по-смело, само че първата опция се откри пред Кирил Десподов в 9'. Крилото на италианския " Каляри " стреля мощно, а вратарят на Косово Ариянет Мурич съумя да избие в корнер. Пет минути по-късно противникът ни провежда контраофанзива, при която се стигна до центриране отдясно, Страхил Попов не съумя да почисти и Милот Рашица не сбърка - 1:0 за Косово. След попадението звездата на гостите изтича до скамейката на своя отбор, с цел да покаже на почитателите екипа с №10 на Арбер Зенели, който се контузи тежко при равенството 1:1 с Черна гора.

Тимът ни мъчно създаваше голови обстановки, а по-интересното се случваше пред нашата врата. Въпреки това в 43' капитанът на " трикольорите " Ивелин Попов изравни резултата с шут от над 20 метра. За него това е 15-и гол с националната фланелка.

На почивката селекционерът Красимир Балъков смени Васил Божиков с Кристиан Димитров. В 55' точно той засече с глава центриране от корнер на съотборника си в " Ботев " Пловдив Тодор Неделев и даде задатък на " лъвовете " - 2:1.

Само 10 минути по-късно обаче неуджържимият Милот Рашица, който играе за немския първокласен " Вердер " Бремен, центрира прелестно към тарана Ведат Мурики и последният се разписа с лекост за 2:2.

Косово нанесе своя удар надълбоко в добавеното време, когато прецизен бе влезлият като запаса Елбасан Рашани.

България: 13.Николай Михайлов, 2.Страхил Попов, 15.Васил Божиков, 14.Антон Недялков, 20.Иван Горанов, 7.Георги Костадинов, 18.Галин Иванов, 8.Тодор Неделев, 10.Ивелин Попов, 9.Кирил Десподов, 19.Исмаил Иса

Косово: 12.Ариянет Мурич, 15. Мергим Войвода, 17. Бенямин Кололи, 13. Амир Рахмани, 3. Фидан Алити, 4. Идриз Воца, 8. Бесар Халими, 9.Берсант Целина, 7. Милот Рашица, 22. Едон Жегрова, 18.Ведат Мурики

Източник: btvnovinite.bg