Нидерландия се завърна на световно финали с победа – 2:0

...

Нидерландия би Сенегал, САЩ и Уелс направиха 1:1

Нидерландия се завърна на международно финали с победа – 2:0 над Сенегал. Лалетата пропуснаха Мондиала в Русия преди четири години.

Сега отборът на Луис ван Гаал съумя да излъже противника си с два късни гола. Те бяха и с единствените точки удари. Коди Гакпо откри в 84-ата минута, а Дейви Класен вкара в деветата минута на добавеното време.

Шампионите на Африка,, насочиха 14 удара, само че не вкараха гол. След триумфа Нидерландия се изравни с.

В третия мач през днешния ден Съединени американски щати и Уелс направиха 1:1. Двубоят означи завръщането на Уелс на финали след 64 години неявяване. По-рано денем в същата група.

През първата част отборът на Съединени американски щати доминираше и поведе посредством Тимоти Уеа. Той се разписа в 36-ата минута след пас на Пулишич. Тимоти е наследник на носителя на „ Златната топка “ за 1995 година Джордж Уеа.

. Попадението за 1:1 вкара Гарет Бейл в 82-ата минута от дузпа. Тя беше отсъдена за нарушаване точно против него.
Източник: flashnews.bg