Нидерландия победи с 2:0 Катар в последния си мач от

...

Нидерландия не срещна проблем с Катар и спечели групата си

Нидерландия победи с 2:0 Катар в последния си мач от групата. Колди Гакпо и Френки Де Йонг означиха головете за нидерландците, които завоюваха групата си.
Прочетете още
В 27-та минута Колди Гакпо вкара третия си следващ гол на Мондиала. Той съумя да овладее топката, напредна и с прекрасен изстрел от границата на наказателното поле вкара за 1:0.

В 50-та минута Мемфис Депай стреля, вратарят на катарците мазета, а при добавката Френки Де Йонг на опразнената врата съумя да вкара за 2:0.

В края на двубоя Стивън Бергхаус насочи удар, който срещна напречната греда.

Така Нидерландия приключи на първото място с 6 точки, Сенегал остана втори също с 6 точки, Еквадор остана трети с три точки и отпадна, както и домакините от Катар, които приключиха без точка и се трансфораха в най-слабия хазаин в историята на Мондиалите.

На осминафиналите Нидерландия ще играе против приключилия на второ място в група В. Последните мачове от група В ще стартират в 21:00ч.

Катар:  Мешал Баршам, Педро Мигел, Абделкарим Хасан, Хомам Ахмед, Буалем Хухи, Исмаил Мохамад (Мусаав Хобер 85 мин.), Абдулазиз Хатем (Ахмед Ал Аелдин 85 мин.), Хасан Ал Хайдос (Али Асадала 65 мин.), Асим Мдиабо (Карим Будаиф 65 мин.), Акрам Афиф, Алмоез Али (Мохамед Мунтари 65 мин.)

Нидерландия:  Андриес Ноперт, Юриен Тимбер, Върджил ван Дайк, Нейтън Аке, Дейли Блинд, Дейви Клаасен (Стивън Бергхаус 66 мин.), Мартен де Роон (Теун Коопмайнерс 83 мин.), Френки де Йонг (Кенет Тейлър 86 мин.), Дензъл Дъмфрис, Коди Гакпо (Вут Вегхорст 83 мин.), Мемфис Депай (Винсент Янсен 66 мин.)
Източник: trafficnews.bg