Невероятен успех за родния волейбол. Младите ни национали до 19

...

Велика победа! България постави Русия на колене и е на финал на Световното по волейбол при юношите

Невероятен триумф за родния волейбол. Младите ни национали до 19 години надиграха в мега драма с 3:2 гейма Русия на Световното състезание в Иран и по този начин се класираха на край.

Възпитаниците на легендата Мартин Стоев изиграха превъзходен мач против огромния любимец и напълно справедливо ще спорят за златото против някой всред Полша и домакините от Иран.

Нашите изгубиха тежко първата част, само че след това взеха по героичен метод два следващи гейма,з а д аповедат в резултата.

Руснаците въпреки всичко докараха нещата до тайбрек с триумф в четвъртия гейм.

После драмата стана цялостна, тъй като братушките имаха преимущество от 2 точки в края на тайбрека. България обаче показва здрави нерви и класа. В последна сметка бихме с 15:13 точки и в залата настана българска еуфория.