Неубедителният в Премиършип тим на Нюкасъл зарадва запалянковците си с

...

9-минутна вихрушка класира Нюкасъл напред

Неубедителният в Премиършип отбор на Нюкасъл зарадва ентусиастите си с добра победа в шампионата за Купата на Футболната асоциация и класиране за четвъртия кръг. На своя “Сейнт Джеймсис Парк” футболистите на Рафаел Бенитес съкрушиха с 3:1 водача във Втора лига Лутън. “Свраките” си подсигуряваха продължение с три гола в границите на девет минути преди почивката. В 30-ата и в 36-ата минути Айосе Перес даде отличен задатък на Нюкасъл, а след още три минути се разписа и Джонджо Шелви.
Sheet of teams for Newcastle United vs Luton Town. pic.twitter.com/7oPkoAfJ0f
— George Caulkin (@CaulkinTheTimes) January 6, 2018

Играчите на Лутън, които от началото на сезона са най-хубавият тим в своето състезание, съумяха само да върнат едно попадение посредством голмайстора си Даниел Хилтън. В 74-ата минута гостите удариха и греда. Това беше дребна разтуха за тези 7800 техни последователи, които дойдоха за дуела.
FIRST HALF GALLERY: Gareth Owen’s pictures from the opening 45 minutes at St James’ Park #EmiratesFACup #COYH pic.twitter.com/kg1FqIyvQt
— Luton Town FC (@LutonTown) January 6, 2018

Нюкасъл има единствено шест победи след 22 кръга в Премииър лийг и е на крачка от изпадащите.

НЮКАСЪЛ - ЛУТЪН 3:1
1:0 Перес (30)
2:0 Перес (36)
3:0 Шелви (39)
3:1 Хилтън (49)