Найджъл Робърта класира Левски на 1/4-финалите за Купата на България.

...

Хеттрик на Робърта класира "Левски" на 1/4-финал за Купата на България

Найджъл Робърта класира " Левски " на 1/4-финалите за Купата на България. " Сините " обърнаха 10 от " Берое ", откакто първи получиха гол във вратата си след точна дузпа на Мартин Камбуров.

Домакините бяха в ролята на догонващи от 27-ата минута, когато Камбуров вкара 25-ия си гол против " Левски ". След това обаче Робърта се разписа на три пъти - в 38-ата, 66-ата и 90-ата минути, с цел да причисли отбора си към " Локомотив " Пловдив, ЦСКА, " Лудогорец ", ЦСКА 1948 и " Арда " Кърджали.

Близо 30 минути " Левски " игра и с човек повече след изгонването на Карлос Охене.

Снимка: Lap.bg

В началото на срещата домакините изглеждаха много неориентирани и в 27-ата минута левият бек Фейсал Рерас направи груба неточност в наказателното поле в опит да почисти топката. Той повали състезател на " Берое ", а от бялата точка Мартин Камбуров бе праволинеен.

Играчите на Славиша Стоянович изравниха единствено 11 минути по-късно. Робърта се разписа непосредствено от директен свободен удар.

В 61-ата минута Карлос Охене изпусна нервите си и настъпи Мартин Петков, за което получи червен картон. Пет минути по-късно Илия Юруков бе съборен в наказателното поле, а от бялата точка Робърта оформи обрата - 2:1.

До края на дуела вратарят на " Берое " Генадий Ганев направи няколко спасявания, само че нямаше какво да стори в последната минута, когато Робърта оформи хеттрика си след груба неточност в отбраната на гостите от Стара Загора.
Източник: btvnovinite.bg