Най-добрият български тенисист в историята Григор Димитров ще спори за

...

ОТ ПОСЛЕДНИТЕ МИНУТИ: Епичен Григор е на финал още в първвия турнир за годината

Най-добрият български тенисист в историята Григор Димитров ще спори за купа още в първия си шампионат за 2024 година
В полуфиналния мач на конкуренцията от сериите АТР 250 в Бризбейн (Австралия) 32-годишният хасковец се наложи с 6:3, 7:5 срещу представителя на домакините Джордан Томпсън за 1 час и 47 минути на корта.
Така на следващия ден във финала поставеният под номер 2 Димитров среща номер 1 в схемата Холгер Руне от Дания.
Срещу Томпсън нашето момче още веднъж показва мощната форма, която сподели през огромна част от предходната година.
В първия сет се усещаше преимущество на Григор против противника му. Това даде резултат в 6-ия гейм, в който Григор проби за 4:2. След това взе сета с 6:3.
Вторият сет бе доста равносилен. В 6-ия гейм Григор отрази общо 4 геймбола за противника и не позволи да бъде продънен, с цел да изравни за 3:3.
При 4:3 Джордан също имаше късмет да вземе подаването на българина, който обаче още веднъж не се даде.
След като отби офанзивите на Джордан, Димитров на собствен ред стигна до 3 шанса за пробив в 11-ия гейм и се възползва от последния, с цел да поведе с 6:5. След това завоюва подаването си без да даде точка на австралиеца и победи като победител.
Така Димитров ще играе на 3-и край в Бризбейн. Той е рекордьор по победи на шампионата в столицата на щата Куинсланд към този момент са 22.
За него това бе 5-и полуфинал.
През 2013 година Григор стигна до финала, който загуби от шотландеца Анди Мъри. 2 година по-късно той отстъпи в полуфиналите против швейцарската легенда Роджър Федерер.
През 2017-а нашето момче завоюва шампионата в Бризбейн за старт на най-силната година в кариерата си досега. Във финала той се оправи с японеца Кей Нишикори.
Година по-късно австралиецът Ник Кирьос победи Димитров в полуфиналите.
Източник: 7dnibulgaria.bg