Националният волейболен отбор на България за девойки до 17 години

...

България U17 спечели категорично европейската квалификация в София

Националният волейболен тим на България за девойки до 17 години завоюва изрично европейската подготовка, на която бяхме домакини в София. Момичетата на селекционера Владислав Тодоров дадоха единствено гейм и се постановиха над връстничките си от Германия с 3:1 (25:15, 21:25, 25:19, 25:11) в последния си мач от шампионата в Група А, игран довечера в цялостната столична зала " Христо Ботев ".
 Любо Ганев поздрави от Барселона националките под 17 години Любо Ганев поздрави от Барселона националките под 17 години
Двата отбора предварително се бяха класирали за ЕвроВолей 2023 в Сърбия и Унгария през юли, само че младите български " лъвици " станаха победителки в групата с 3 победи от 3 мача и 9 точки. Германия пък остана на второ място с 2 победи, 1 загуба и 6 точки.

Най-полезна за България стана Вяра Парапунова с 15 точки (2 блока, 1 ас, 35% успеваемост в офанзива и 24% положително посрещане - +6) за успеха. Влязлата като запаса във втория гейм Калина Венева добави още 13 точки (3 аса и 77% успеваемост в офанзива - +11) за триумфа.

За отбора на Германия капитанката Леана Гроцер, която през днешния ден има рожден ден и е щерка на звездата Георг Гроцер, бе над всички с 18 точки (1 блок, 2 аса, 39% успеваемост в офанзива и 23% положително посрещане - +6). Марика Локер добави още 14 точки (3 аса, 30% успеваемост в офанзива и 42% положително посрещане - +5), само че и това не оказа помощ за победа.

БЪЛГАРИЯ - ГЕРМАНИЯ 3:1 (25:15, 21:25, 25:19, 25:11)

БЪЛГАРИЯ: Мариела Петрова 3, Лия Млякова 7, Вяра Парапунова 15, Една Тодорова 7, Деница Ангелова 5, Дарина Нанева 2 - Виктория Нинова-либеро (Димана Иванова 1, Калина Венева 13, Божидара Арнаудова 1, Ивайла Кирева-либеро)

Старши треньор: ВЛАДИСЛАВ ТОДОРОВ

ГЕРМАНИЯ: София Варела, Марика Локер 14, Леана Гроцер 18, Мила Янчар 5, Диане Зейберинг 1, Флорентин Роземан 8 - Лена Олигес-либеро (Мая Фелбер, Лара Шнайдер 1, Кеа Даргел 1, Мари Щайнхилбер 9, Лена Шулце)

Старши треньор: ЮСТИН ВОЛФ.

Снимки: БФВ/Startphoto.bg

Снимки: Startphoto