Националният отбор по футбол на България изпусна победата срещу Сърбия,

...

Късен гол лиши националите от победа над Сърбия

Националният тим по футбол на България изпусна успеха против Сърбия, откакто приключи 1:1 по трагичен метод в мач от европейските квалификации. Двубоят в Разград до последно изглеждаше сигурен за сметката на българите, само че надълбоко в продължението сърбите стигнаха до гол.

Съставът, воден от, откри посредством Кирил Десподов в 47-ата минута, само че в продължението Дарко Лазович се разписа

С точката България се отлепи от дъното на група G в квалификациите за Евро 2024 и към този момент има две точки.

Сърбия дели първата позиция със 7 т., като за пръв път не съумя да завоюва. По същото време Унгария победи Литва и поведе в групата.

България остава без победа квалификационен мач от октомври 2021 година, когато надделя Северна Ирландия в пресявките за международното състезание.

Голът на Десподов падна от един от двата точни удара на България в мача. Отборът действаше премерено и на контраофанзива, а в това време съумя и да ограничи сърбите. В допълнение към гола Филип Кръстев удари греда в последните минути.