Националният отбор на България за жени завърши със загуба квалификациите

...

Женският национален отбор на България по футбол допусна тежка загуба от Германия

Националният тим на България за дами приключи със загуба квалификациите за Световното състезание през 2023 година В последната си среща от група „ Н “, играна на стадион „ Локомотив “ в Пловдив, възпитаничките на Силвия Радойска отстъпиха на състава на Германия с 0:8. С триумфа Бундестима приключи преди всичко в групата с актив от 27 точки и си обезпечи непосредствено класиране за финалите на Световното състезание следващата година, до момента в който България завършва на последната шеста позиция с 10 провали и без точков актив.
 Женският народен тим на България по футбол отстъпи на Израел като посетител Женският народен тим на България по футбол отстъпи на Израел като посетител
Германия имаше цялостен надзор над протичащото се на терена през целия дуел и разумно стигна до крайния триумф. През първата част гостите имаха голям брой благоприятни условия за гол, само че Шахънска се намеси добре след удари на Леа Шюлер и Лаура Фрайганг, а на два пъти възпитаничките на Мартина Вос-Текленбург уцелиха и гредата на българската врата.

Все отново в 35-ата Германия поведе в резултата. Леа Шюлер се възползва от групова неточност в защитата на България след центриране в наказателното поле отдясно и осъществя от близка отдалеченост, с цел да даде задатък на гостите. В последната минута на постоянното време на първата част Германия стигна до второ попадение. Негов създател бе Лаура Фрайганг, която се разписа от към 10 метра след асистенция на Шюлер. Минута по-късно централната нападателка на гостите осъществя втория си гол в мача и общо трети за Германия. Шюлер бе точна с глава след центриране на Юле Бранд отляво. Така почивката пристигна при 0:3.
11  България - Германия
7 минути след подновяването на играта Шюлер оформи своя хеттрик, с цел да направи резултата 0:4. В 54-ата минута Сидни Ломан вкара пето попадение във вратата на България. Тя осъществя със мощен удар от границата на наказателното поле.

Натискът на Германия продължи и 10 минути по-късно Лаура Фрайганг повиши на 6:0 в интерес на Бундестима, реализирайки втория си гол в мача.

В 80-ата минута гостите от Германия получиха право да изпълнят дузпа, откакто капитанката Дебриц бе съборена в наказателното поле на България. Зад топката застана резервата Свеня Хут и не сбърка от бялата точка, с цел да направи резултата 0:7. 4 минути преди края на срещата Лаура Фрайганг оформи своя хеттрик и по този начин мачът завърши при резултат 8:0 в интерес на Германия.
Двубоят беше финален за националния ни тим в Световните квалификации, в които представителният ни отбор записва 10 провали от 10 мача и приключва на последната шеста позиция в групата без точков актив и с голова разлика 1:37.

Състав на България : Роксана Шахънска, Николета Бойчева, Яница Иванова, Мариела Недева (57 - Силвия Кефалова), Нора Димитрова, Евдокия Попадинова (82 - Кристияна Димитрова), Димитра Иванова, (82 – Ивелина Павлова), Лора Петрова, Кристина Караиванова, Йоана Станкова (70 – Габриела Найденова), Ивана Найденова (70 – Леонора Желева)

Състав на Германия : Алмут Шулт, София, Клайнхерне, Яна Фелдкамп, Леа Шюлер (65 – Александра Поп), Сидни Ломан, Лаура Фрайганг, Сара Дебриц (70 - Никол Аниоми), Сьоеке Нюскен, Линда Далман (46 – Фабиен Донгус), Табеа Васмут  (70 - Свеня Хут), Юле Бранд (70 - Лена Латвайн)