Националният отбор на България за девойки до 19 г. постигна

...

След 7 жълти и 1 червен картон девойките на България се класираха убедително за следващия кръг на Евро 2023

Националният тим на България за девойки до 19 година реализира впечатляващ триумф, откакто завоюва и втория си мач от група 5 на европейските квалификации против домакина Косово с 1:0. В извънредно под напрежение и трагичен дуел нашите надвиха с победно попадение на Димитра Иванова в 29-тата минута, с което си осигуриха първата позиция в класирането. Така България WU19 се подреди измежду 28-те тима на континента, които ще спорят за систематизиране на 7-те квоти за финалите на Евро 2023 идното лято.

Освен това възпитаничките на селекционера Станислава Цекова заслужиха право да се завърнат в Лига А в компанията на най-хубавите селекции в Европа.

Нашите девойки приключиха квалификационната акция без позволен гол, откакто в първия си дуел разгромиха Гибралтар със 7:0.

В днешия мач на ст. „ Фадил Вокри “ в Прищина България заслужи класирането си с цялостно себераздаване и самоотвержена игра въпреки грубите дейности на домакините, приключили мача с човек по-малко след аления картон на Рамая в 57-мата минута, а реферите подвигнаха и 7 предизвестия с жълт цвят.

След двете попадения в предходния мач, Димитра Иванова още веднъж се оказа решаващата фигура за българките, реализирайки победния гол след асистенция на Елизабет Велкова.

Във Втория кръг на квалификациите (еквивалент на Елитния кръг при юношите), нашите девойки ще попаднат в компанията на още три тима, като спечелилият идната пролет ще се класира за финалите в Белгия през лятото.

Съставът на България : 12. Милена Караколева, 5. Ева Атанасова, 2. Йоана Станкова, 4. Ванеса Иванова, 8. Кристиана Караиванова, 16. Елизабет Велкова (79 – Виктория Цветкова), 7. Антония Ангелова, 22. Преслава Йорданова, 10. Надежда Иванова (73 – 11. Божидара Иванова), 14. Димитра Иванова, 19. Александра Сергеева

Селекционер: Станислава Цекова.

фотография: bfunion.bg