Националният отбор на България приключи безславно участието си в световните

...

Завършихме безславно, за първи път не успяхме да бием Люксембург

Националният тим на България завърши безславно присъединяване си в международните подготовка от Група А. Нашите демонстрираха слаба продукция и приключиха 1:1 при гостуването си на Люксембург.
За първи път във футболната ни история не успяхме да спечелим мач против тима от Великото херцогство, като до този миг от 13 дуела имахме 13 победи.

България позволи гол още в 3-ата минута - също като в предходния мач против Франция. След безобидно центриране в наказателното поле Николай Бодуров почисти неспокосано и Оливие Тил с шут от дъгата и благодарение на рикошет прати топката в долния десен ъгъл на Пламен Илиев за 1:0.

В 68-ата минута България се върна в мача с изравнително попадение. Спас Делев центрира от десния фланг към далечна греда, топката тупна пред Ивайло Чочев, след което той я насочи с глава в мрежата зад вратаря Жубер за 1:1.