Националният отбор на България по волейбол за мъже до 17

...

Младежите ни с втора победа на Евроволей 2023

Националният тим на България по волейбол за мъже до 17 години се наложи с 3:0 (25:15, 25:12, 25:21) против Естония във втория си мач от груповата фаза на Европейското състезание, което се организира в Подгорица, Черна Гора.

Българският отбор, воден от селекционера Десислава Величкова, имаше предимство на обсада и в офанзива, като завърши срещата за тъкмо 100 минути.

Жасмин Величков беше най-резултатен за втория следващ триумф в интерес на " трикольорите " с 14 точки. Съотборникът му Константин Манолев добави още 13 точки.

За Естония с 8 точки се отличи Андрес Йефанов.

Българите диктуваха напълно събитията на полето и в трите елементи на дуела, като бяха изключително безапелационни в първия и втория гейм, извоювани надлежно с 25:15 и 25:12.

В идващия си дуел националите на България се изправят против Белгия. Мачът е в петък от 13:30 часа. До момента белгийците имат победа и проваляне.
Източник: novsport.com