Националният отбор на България по хокей на лед за мъже

...

Националите ни по хокей на лед победиха Турция

Националният тим на България по хокей на лед за мъже реализира втора победа на Световното състезание в Дивизия II, група „ В “, което се организира в Зимния замък в София.

В четвъртата си среща на шампионата България се наложи над Турция с 5:1 (0:0, 3:, 2:0), а в неделя (28 април) от 16:30 часа националите ще се изправят против отбора на Тайван в последния си мач.

Българският състав заема четвърто място във краткотрайното класиране с 5 точки след две победи и две загуби, а водач в подреждането е тимът на Белгия с четири триумфа от четири мача.

Огюз Каракоч даде преднина на Турция през първата третина, само че във втората българите обърнаха до 3:1 с попадения на Даниел Дилков, Александър Стаменов и Мартин Николов.

С два гола в последния интервал – Янаки Гачев и Мирослав Василев оформиха крайното 5:1 в интерес на България.