Националният ансамбъл по художествена гимнастика не успя да влезе в

...

Ансамбълът без медал за съчетанието с обръчи

Националният отбор по художествена гимнастика не съумя да влезе в призовата тройка на европейското състезание в Гуадалахара, Испания за съчетанието с пет обръча.

Симона Дянкова, Елена Бинева, Мадлен Радуканова, Лаура Траатс и Стефани Кирякова получиха оценка 21,250 и останаха на четвърто място в крайното класиране. Момичетата на Весела Димитрова започнаха решително, само че при един от детайлите изпуснаха апарат.

Златният орден отиде при отбора на Италия (22,350). Сребро завоюваха украинките (22,100), а бронз - рускините (21,600).
Ансамбълът пред bTV: Един тим, с цел да е същински тим, би трябвало да мине и през най-тежките моменти Разочарование и минорно настороение след бронзовите медали на Евро 2018
По-късно през днешния ден предстоят финалите с топки и въжета за ансамблите, както и осъществяванията на самостоятелните гимнастички. България ще бъде показана от Невяна Владинова и Катрин Тасева.

Вчера (2 юни) ансамбълът завоюва бронзов орден в многобоя, а България приключи на трето място в отборното класиране. Татяна Воложанина пък ще се прибера вкъщи със сребро за осъществяването си с обръч при девойките.
Източник: btvnovinite.bg